Archiwum 2004-2016 » Archiwum 2010 » Konkursy

            

Konkurs
Mój ulubiony bohater polskiego filmu animowanego


P R O T O K Ó Ł
z posiedzenia Komisji Konkursowej
„Mój ulubiony bohater polskiego filmu animowanego”

1. Konkurs zorganizowano w ramach realizacji projektu „Animowany kalejdoskop”

2. Organizatorem Konkursu było Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie

3. Nagrody dla uczestników Konkursu sfinansowane zostały przez Narodowy Instytut Audiowizualny w Warszawie

4. Celem Konkursu było:
- przybliżenie historii animacji w Polsce,
- zapoznanie z filmografią dziecięcą,
- promowanie polskiego filmu animowanego.

5. Przedmiotem Konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej ulubionego bohatera polskiego filmu animowanego

6. Nadesłane prace oceniano w trzech grupach wiekowych:
- I grupa – dzieci przedszkolne,
- II grupa – dzieci z klas I-III szkoły podstawowej,
- III grupa – dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej.

7. Na konkurs łącznie wpłynęło 1829 prac, w tym:
    w grupie przedszkola - 401 prac,
    w grupie klas I – III – 997 prac
    w grupie klas IV – VI – 431 prac

7. Skład Komisji stanowili:
    Zdzisław Kudła, scenarzysta, reżyser, dyrektor Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej – przewodniczący,
    Beata Pradun – sekretarz,
    Krystyna Mart, dyrektor Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie – członek,
    Magdalena Mąka –członek,
    Beata Mojska – Zając – członek,
    Ireneusz Pradun – członek.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Grupa wiekowa – przedszkola

I miejsce – Jakub Łuszczyński, lat 5
        Prywatne Anglojęzyczne Przedszkole
        Zielona Dolina w Słupsku
        ul. Jana Kazimierza 12 a
        opiekun –  Monika Formella

II miejsce – Julia Bielak, lat 6
        Przedszkole Integracyjne „W kasztanowym parku”
        ul. Lubelska, Chełm
        opiekun – Anna Łatyńska

III miejsce – Michał Marchel, lat 5
        ul. M. Konopnickiej 8 m. 59
        Białystok
        opiekun – Agnieszka Marchel

III miejsce – Róża Bagińska, lat 6
        Ośrodek Kultury w Będzinie
        ul. Stanisława Małachowskiego 43
        42-500 Będzin
        opiekun – Beata Fonik

Wyróżnienia:
1.    Maja Glińska, lat 5
Społeczne Przedszkole Integracyjne
Al. XX-lecia 7
96-515 Teresin
Opiekun – Zofia Strzałkowska
2.    Natalia Glińska, lat 5
Społeczne Przedszkole Integracyjne
Al. XX-lecia 7
96-515 Teresin
Opiekun – Zofia Strzałkowska
3.    Paulina Bielecka, lat 6
Przedszkole Integracyjne „W kasztanowym parku”
ul. Lubelska
opiekun – Grażyna Stasiuk
4.    Wiktoria Lichota, lat 6
Przedszkole Miejskie nr 6 w Chełmie
            opiekun – Alicja Kretowicz
5.    Kinga Kuć, lat 6
Zespół Szkół w Białce
Białka 49 A
21-300 Radzyń Podlaski
opiekun – Lucyna Stolarczyk.
6.    Paulina Kowalczyk, lat 6
Przedszkole Miejskie nr 11 w Chełmie
ul. Piłudskiego
opiekun – Eleonora Terpiłowska
7. Magda Usydus, lat 6
Przedszkole Miejskie nr 2 w Chełmie
ul. starościńska 4 b
opiekun – Renata Kopka
8.    Jakub Zarębski, lat 6
Zespół Szkół Ogólnokształcących
ul. Sandomierska 56
37-470 Zaklików
opiekun – Agnieszka Zarębska
9.    Patrycja Krukowska, lat 6
Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie
ul. Reja 54
opiekun – Aneta Dudzińska, Barbara Foryt

Nagroda Dyrektora
1.    Oliwia Biela lat 4
            Przedszkole Miejskie nr 14 w Chełmie
            ul. Grota Roweckiego 4a
            opiekun – Barbara Tomaszewska , Małgorzata Pilipczuk

2.    Bianka Furmanik,  lat 6
            Jaworski Ośrodek Kultury
            ul. Rynek 5
            59-400 Jawor
            opiekun - Katarzyna Uchman

Wyróżnienie grupowe
            Przedszkole Integracyjne „W kasztanowym parku”
            ul. Lubelska 4
            opiekun – Anna Łatyńska

Grupa wiekowa – klasy I – III szkoły podstawowej

I miejsce – Julia Zacharczuk kl. III b
        Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny
        ul Partyzantów 3
        22-470 Zwierzyniec
        opiekun – Małgorzata Czochra-Welsyng

II miejsce – Karolina Gajko, kl. III
        Szkoła Podstawowa nr 2 w Kwidzyniu
        ul. Staszica 16
        82-500 Kwidzyń
        opiekun – Bożena Bała

II miejsce – Lidia Jastrzębska, kl. III
        Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku
        ul. Głowackiego 111
        82-200 Malbork
        opiekun – Renata Rogowicz

III miejsce – Angelika Józefczuk, kl. II b
        Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Chełmie
        ul. Synów Pułku 15
        opiekun – Bożena Goszczyńska


Wyróżnienia:
1.    Małgorzata Sobolewska, kl. II a
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie
ul. Wołyńska 1
opiekun – Małgorzata Babkiewicz
2.    Dominika Lubawska, kl. III B
Szkoła Podstawowa nr 5 w Chełmie
ul. I Pułku Szwoleżerów
opiekun – Ewa Bedlińska, Joanna Buczak
3.    Wiktoria Jastrzębska, kl. III
Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku
ul. Głowackiego 111
82-200 Malbork
opiekun – Dorota Wensker
4.    Maria Słomiany, kl. II a
Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu
ul. Partyzantów 3
22-470 Zwierzyniec
opiekun – Małgorzata Czochra-Welsyng
5.    Marcel Taudul, kl. II
        Miejski Dom Kultury
        Dom Środowisk Twórczych w Łomży
        ul. Wojska Polskiego 3
        opiekun – Anna Bureś
6.    Karolina Szwedo, kl.III
        Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubinie
        ul. Gwarków 93
        59-300 Lubin
        opiekun: Agnieszka Mielnik-Chudzia, Ewa Domnik
7.    Agnieszka Kowalczuk, kl. III b
        Szkoła Podstawowa nr 5 w Chełmie
        opiekun - Krystyna Dyczko
8.    Kacper Jędruszczak, kl. III
        Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Chełmie
        ul. I Pułku Szwoleżerów 17 b
        opiekun - Halina Czerniawska
9.    Adrian Kruczyński, kl. II
        Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie
        ul. Wolności 20
        opiekun – Ewa Lipska
10.    Paweł Nestorowicz, kl. II a
        Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w         Chełmie
        ul. Wołyńska 1
        opiekun – Małgorzata Babkiewicz
        Grupa wiekowa – klasy IV - VI szkoły podstawowej
I miejsce – Dominika Lonc, lat 12
        Szkoła Podstawowa w Dobkowicach
        37 – 554 Łowce
        opiekun – Jerzy Jankowski
II miejsce – Katarzyna Mizaga, lat 11
        Szkoła Podstawowa w Pniówku
        22-400 Zamość
        opiekun – Alina Korneluk
III miejsce – Wioleta Kędzierska, lat 12
        Szkoła Podstawowa w Dobkowicach
        37 – 554 Łowce
        opiekun – Jerzy Jankowski
Wyróżnienia:
1. Monika Dłużniewska, kl.V
Miejski Dom Kultury
Dom Środowisk Twórczych
ul. Wojska Polskiego 3
18-400 Łomża
Opiekun – Anna Bureś
2. Marianna Markowska , kl. IV
Miejski Dom Kultury
Dom Środowisk Twórczych
ul. Wojska Polskiego 3
opiekun – Anna Bureś
3. Rafał Bachanek, kl. IV
ZW i PPP nr 1 w Chełmie
ul. Trubakowska 59
opiekun – Anna Radzięciak
4.    Julia Welsyng, kl. V b
            Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu
            ul. Partyzantów 3
            22-400 Zwierzyniec
            opiekun – Małgorzata Czochra-Welsyng
5.    Małgorzata Buczek, kl. V
    Specjalny Środek Szkolno-Wychowawczy w Dorohusku
    opiekun – Zofia Jasińska
6.    Anna Kozińska, kl. VI a
    Szkoła Podstawowa w Okonku
    ul. Leśna 45
    64-965 Okonek
    opiekun – Edyta Smoliwoda
7.    Justyna Flisiak lat 12
    Dzielnicowy Dom Kultury SM Czechów w Lublinie
    ul. Jana Kiepury 5a
    20-838 Lublin
    opiekun – Marzena Miszczuk-Głowacka
8.    Pola Ligaj, kl. VI
    Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie
    opiekun – Jolanta Szkodzińska

 

PRACE NAGRODZONE